هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

محصولات سلامتی هانی لند

کاهش درد کمر با عسل طبیعی

کاهش درد کمر با عسل طبیعی

کاهش درد کمر با عسل طبیعی

یکی از راهکار های پزشکان و اطبا در گذشته برای کاهش کمردرد استفاده از عسل طبیعی بوده است. امروزه به دلیل استفاده های زیاد مردم از مسکن های مختلف که درد را سریعا کاهش می دهد دیگر کسی به سراغ محصولات طبیعی و ارگانیک نمی رود و نقش آنها در عصر امروزی توجه ای ندارد.

مهم ترین علت استفاده از عسل طبیعی برای کاهش کمردرد این است که هیچ کدام از ضرر های داروهای شیمیایی را ندارد. شما می توانید بدون هیچ نگرانی عسل را به صورت خوارکی و موضعی مصرف کنید.

ما در این مطلب تلاش کرده ایم راهکاریی که برای کاهش کمردرد مناسب است را با شما در میان بگذاریم، بنابر این اگر به آنها نیاز دارید در ادامه همراه باشید.

راهکارهای مصرف عسل برای کاهش کمردرد 

برای کاهش دردکمر با استفاده از عسل 2 راهکار وجود دارد:

مصرف خوراکی 

مصرف موضعی(مالشی)

در هر 2 روش از عسل به صورت تکی استفاده می شود و همچنین می توان آن را با دیگر مواد طبیعی ترکیب کرده و مورد استفاده قرار دهید.

روش اول؛ مصرف خوراکی

مصرف خوارکی یکی از روش های کاهش درد کمر می باشد. ممکن است بعضی ها تصور کنند مصرف خوراکی از عسل فقط برای درمان بیماری های گوارشی، عفونتی، ریویی و… مناسب است. این تصور کاملا اشتباه می باشد زیرا که عسل بر همه ی درد ها موثر می باشد.

به این دلیل می توان گفت عسل برای کاهش دردهای کمر و کتف مناسب است که منشاء این درد ها معمولا به خاطر اعصاب می باشد. عسل طبیعی همواره در رفع مشکلات عصبی تاثیرت زیادی دارد.

در مصرف خوراکی شما می توانید از عسل هم به صورت تکی استفاده نمایید. و همچنین می توانید با خوراکی های گرم مانند سیاهدانه، انجیل و مغزیجات مخلوط کنید و خواص آن را دوچندان کنید. با این کار علاو بر اینکه خواص عسل بیشتر می شود شما یک خوارکی با طعم متفاوت را ایجاد کرده اید.

روش دوم؛ مصرف موضعی 

استفاده از عسل طبیعی به صورت مالشی (موضعی) هم مانند استفاده از مرهم های تخصصی برای کاهش کمردرد است. به خصوص اگر دردکمر شما ناشی از ضربه باشد عسل طبیعی کمک خیلی بزرگی می تواند کند.

ابوعلی سینا دانشمند بزرگ ایرانی درباره ی عسل طبیعی می گوید: این ماده ی خدا دادی می توان درد ها را به صورت کامل برطرف کند. محققان امروزی نیز به این سخن پی برده اند و معتقد هستند وجود اسید فرمیک در ترکیبات عسل طبیعی موجب به وجود آمدن خواص ضد درد می شود.

خواص ضد درد عسل علاوه بر اینکه برای کمردرد مفید است در کاهش درد های مفاصلی، آرتوروز و رماتیسم هم موثر می باشد.

استفاده از عسل طبیعی به صورت موضعی بسیار ساده و راحت می باشد. شما می توانید عسل را در قسمت هایی که درد می کند پخش کنید و سپس آن را بانداژ کنید. تکرار این عمل چند بار در روز می تواند مشکل را را رفع کند.

برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه صبر داشته باشید

خیلی از افراد تصور می کنند مواد طبیعی هم مانند قرص های شیمیایی می باشد و بعد از مصرف سریعا درد آنها درمان می شود. اما برای اینکه مواد طبیعی تاثیر خود را در مشکل شما بگذارد نیاز به زمان دارد و شما باید صبر داشته باشید. همچنین مصرف مداوم و منظم می تواند برای بیماری شما موثر باشد.

سخن آخر

استفاده از عسل طبیعی برای کاهش کمر درد به سالها پیش باز می گردد. پزشکان پی بردند وجود اسید فرمیک در عسل طبیعی یکی از عوامل اثر گذار برای کاهش درد در قسمت های مختلف بدن است.

مصرف موضعی و هم خوراکی که در این مقاله راجب آنها صحبت کردیم می تواند در این زمینه تاثیر گذار باشد.

صادق کیخا وب‌سایت
بیش از 10 سال زنبورداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *