فروش عسل طبیعی و محصولات ارگانیک زنبورعسل هانی لند

پیاز و عسل ، دارویی طبیعی برای عفونت باکتریایی

پیاز و عسل ، دارویی طبیعی برای عفونت باکتریایی

اخیراً مطلبی در اینترنت منتشر شده است درباره اینکه چگونه یک دونده حرفه‌ای ماراتن با سالم‌ترین سبک زندگی، به دیابت مبتلا شده است. نوعی از دیابت که روز به روز وخیم‌تر می‌شود و تفاوتی ندارد که فرد چه دارو یا غذایی مصرف می‌کند. یک شخص کاملاً سالم و سرحال در دهه ۴۰ زندگی خود، دارای خانواده‌ای شاد و دو فرزند، ناگهان دچار این بیماری شده است.

ماجرا از این قرار است که این مرد پس از آزمایش تمام داروهای ممکن و پاسخگو نبودن این داروها، تنها انتظار مرگ را می‌کشید، تا اینکه راه‌حلی پیدا کرد. این راه‌حل متشکل از سبزیجات بود. اما با توجه به اینکه خود این فرد از قبل نیز زندگی سالمی داشته، صرفاً مصرف سبزیجات تفاوتی در وضعیت او ایجاد نمی‌کرد و نکته اصلی در این موضوع، نحوه ترکیب این سبزیجات برای ساخت بهترین داروی طبیعی جهت مقابله با عوارض عفونت‌های باکتریایی بود.

بهبودی معجزه‌آسایی حاصل شد و البته پزشکی که این ترکیب را برای او فراهم کرده بود، انتشار اطلاعات مربوط به آن ترکیب را برای او ممنوع کرد. اما نکته اصلی در مورد این ماجرا این است که داروی مشکلات ما، درون مواد غذایی ماست و آگاهی از چگونگی مصرف آن‌ها، می‌تواند ما را از بیماری‌ها رهایی ببخشد.

اگر سالم باشیم، هیچ گونه نگرانی برای ما وجود ندارد و می‌توانیم از زندگی خود لذت ببریم. اما ما در حال حاضر تقریباً در یک دوران بدگمانی نسبت به مواد غذایی به سر می‌بریم. برخی افراد هیچ گونه مراقبتی از خود نمی‌کنند و به مقدار زیاد غذا مصرف می‌کنند و سالم بودن غذا برای آن‌ها هیچ اهمیتی ندارد و برخی دیگر شدیداً دچار وسواس شده و هزینه‌های گزافی را صرفاً برای تهیه مواد غذایی ارگانیک و کمیاب صرف می‌کنند و افراد میانه‌رو در حال محو شدن هستند.

در صورتی که فرد سالمی هستید، باید بصورت متعادل غذا بخورید، در صورتی که بیمار هستید، باید به رژیم غذایی خود توجه نمایید. اما اگر به بیماری شدیدی مبتلا هستید، نه تنها در رژیم غذایی، بلکه باید در کل روند زندگی، سبک زندگی، رفتارها، افکار و شخصیت خود تجدید نظر کنید.

پیاز و عسل ، دارویی طبیعی برای عفونت باکتریایی

خبر خوب در این باره این است که دانشمندان تحقیق بر روی روش‌های ترکیب مواد غذایی جهت بهره‌مندی از بیشترین فواید آن‌ها را آغاز کرده‌اند. یکی از جالب‌ترین ترکیباتی که اخیراً مورد بررسی قرار گرفته، عبارت است از:

پیاز و عسل

این تحقیق با عنوان «خواص ضد میکروبی آب پیاز (Allium cepa)، عسل و ترکیب پیاز و عسل بر روی برخی میکروارگانیزم‌های حساس و چند مقاومتی در سال ۲۰۱۲ در نشریه «علم زندگی» منتشر شد. این تحقیق توسط سعد ب. المسعودی و مونا او. البوریکان از دپارتمان زیست شناسی دانشکده علوم دانشگاه شاه عبدالعزیز عربستان انجام شد.

این محققان، اثرات پیاز تنها، عسل تنها و ترکیب عسل و پیاز را بر روی ۸ گونه میکروبی زیر بررسی نمودند:

* استرپتوکوکوس پیوژنس

* MSSA (استافیلوکوکوس اورئوس حساس به متی‌سیلین)

* MRSA (استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم در برابر متی‌سیلین)

* VSE (انتروکوک حساس به ونکومایسین)

* VRE (انتروکوک مقاوم به ونکومایسین)

* اشریشیا کولی

* سودوموناس آئروژینوسا

* کاندیدا آلبیکانز

نتیجه‌گیری تحقیق آن‌ها این بود، در حالی که هر یک از دو ماده غذایی عسل و پیاز دارای فواید خارق‌العاده‌ای برای سلامتی هستند، ترکیب آن‌ها نتایج بهتری را بدست می‌دهد.

آن‌ها در این تحقیق، از مواد زیر استفاده کردند:

منبع و نوع عسل: عسل جنگل سیاه (عسل Langaneza) از آلمان

منبع و نوع پیاز: پیاز قرمز مصری (Allium cepa). پیازهای تازه بطور کامل درون آب مقطر شسته شده و در معرض هوا خشک شدند. سپس ۲۰۰ گرم از آن له شد. خمیر بدست آمده به مدت ۲۴ ساعت دست نخورده باقی ماند. سپس آب آن از صافی گذرانده و از تفاله پیاز جدا شده و در دمای زیر ۴ درجه سانتی گراد نگهداری شد.

خواص پیاز و عسل برای سلامتی

پیاز یکی از قدیمی‌ترین سبزیجات کشت شده در تاریخ است که خواص ضد باکتریایی و قارچی دارد. همچنین پیاز خاصیت ضد میکروبی در مقابل میکروب‌های آزمایش شده دارد، زیرا منبع سرشاری از فلاوونوئیدها، پلی‌ فنول‌ ها، گوگرد طبیعی، ساپونین‌ها و بسیاری از متابولیت‌های ثانویه است که اساساً مسئول فعالیت‌های دارویی آن هستند.

عسل نیز دارای خاصیت ضد میکروبی در مقابل میکروب‌های آزمایش شده است، زیرا حاوی فنول، اسیدهای چرب، چربی‌ها، آمیلازها، اسید آسکوربیک، پراکسیدازها و فروکتوز بوده و پتانسیل اسمزی بالا و pH پایینی دارد.

هر دوی این مواد غذایی دارای ارزش‌های تغذیه‌ای بسیار خوبی هستند و مصرف آن‌ها باعث ارتقای ایمنی بدن در جهت کمک به درمان عفونت‌های باکتریایی می‌شود. این عناصر مغذی (چه در پیاز و چه در عسل) می‌توانند به تنهایی یا با همکاری یکدیگر عمل نمایند و ممکن است کمک شایانی به فعالیت ضد باکتریایی ترکیب نمایند که منجر به کاهش بیشتر رشد باکتری‌ها و تقویت فعالیت از بین برنده میکروارگانیزم‌ها می‌شود.

پیاز و عسل در ترکیب با یکدیگر ممکن است زمان نگهداری یکدیگر را افزایش دهند یا بهبود ببخشند.

نتیجه تحقیق

آب پیاز تنها: در غلظت‌های ۱۰۰، ۵۰، ۲۰ و ۱۰ درصد، در مقایسه ب گروه کنترل، دارای اثری قوی بر رشد تمام گونه‌های میکروبی مورد آزمایش بود و استافیلوکوکوس اورئوس حساس‌ترین میکروب در این گروه بود.

عسل تنها: در غلظت‌های ۱۰۰، ۵۰، ۲۰ و ۱۰ درصد، دارای اثری قوی بر رشد تمام گونه‌های میکروبی مورد آزمایش بود، تأثیر بسیار کمتری نسبت به اثر آب پیاز داشت.

ترکیب پیاز و عسل به نسبت ۱:۱: با غلظت‌های مختلف، بر روی تمام میکروب‌های مورد مطالعه تأثیر بسیار قابل توجهی را از خود نشان داد. نتایج همچنین نشان دادند که ترکیب پیاز و عسل، در مقایسه با پیاز یا عسل تنها، بسیار مؤثرتر و دارای اثر قوی‌تری بر میکروارگانیزم‌ها بود.

عوارض جانبی ترکیب پیاز و عسل

در صورت مصرف به مقدار زیاد، بروز برخی عوارض جانبی محتمل است. این ترکیب در اکثر افرادی که مقادیر زیادی از این ترکیب را بصورت خوراکی مصرف می‌کردند، بی‌خطر در نظر گرفته شده است. کارشناسان تغذیه عنوان می‌کنند که مصرف عنصر «دی‌فنیل‌آمین» موجود در پیاز تا مقدار ۲۵ میلی گرم در روز به مدت چندین ماه، خطری برای شخص مصرف کننده ندارد.

با این حال، افراد مبتلا به دیابت (ممکن است باعث کاهش قند خون شود)، اختلالات خونریزی (پیاز می‌تواند باعث کاهش انعقاد خون شود)، زنان باردار یا شیرده و نیز افراد تحت عمل جراحی نباید مقادیر بیشتر از میزان مورد نیاز پیاز را مصرف نمایند.

تداخل دارویی

در صورتی که هر یک از شرایط بالا را دارا هستید، پیاز را به مقدار زیاد به همراه داروهای خود مصرف نکنید، زیرا ممکن است با داروهای مصرفی شما تداخل ایجاد نماید.

بعلاوه، در صورتی که قرص لیتیم مصرف می‌کنید، از آنجایی که پیاز دارای خاصیت مُدِر است، مصرف آن ممکن است میزان حذف لیتیم خون را کاهش دهد. این امر ممکن است باعث افزایش مقدار لیتیم بدن شما شده و منجر به بروز عوارض جانبی جدی شود. اگر لیتیم مصرف می‌کنید، پیش از مصرف پیاز، با کارشناس سلامت خود مشورت نمایید، زیرا ممکن است کاهش دوز مصرفی ضروری باشد.

آلرژی: اگر می‌دانید که به پیاز آلرژی دارید، مصرف آن به همراه آسپرین می‌تواند باعث افزایش علائم آلرژی شود.

نتیجه‌گیری

ترکیب دو یا چند عامل ضد باکتری، مؤثرتر از هر یک از عامل‌ها به تنهایی است. این گروه دانشمندان اثبات کردند که نتایج مطالعات پیشین دانشمندان دیگر، صحیح بوده است: ترکیب عامل‌ها عملکرد بهتری نسبت به استفاده تنها از یک عامل دارد. بعلاوه، آن‌ها اثبات نمودند که فعالیت ضد باکتریایی ترکیب پیاز و عسل به نسبت ۱:۱، مقادیر بالاتری نسبت به هر یک از این عناصر بصورت مجزا دارد.

۱. ترکیب عسل بعلاوه برخی افزودنی‌های طبیعی، نسبت به عسل خالص و برخی عامل‌های موضعی بهبود زخم، نتایج بهتری بر روی خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی و افزایش بهبود زخم دارد.

۲. ترکیب عسل با شیر گاوی، خاصیت ضد میکروبی قوی‌ تری نسبت به عسل یا شیر به تنهایی دارد.

۳. ترکیب عسل با آنتی‌بیوتیک، نسبت به عسل یا آنتی‌بیوتیک تنها، دارای اثر کشندگی بهتر باکتری در عرض نیم ساعت است. ترکیب عسل و جنتامایسین اثر ضد میکروبی قوی‌تری نسبت به عسل تنها یا جنتامایسین تنها داشت. همچنین هم‌افزایی بین پنی‌سیلین و استرپتومایسین و بین سولفامتوکسازول و تری‌متوپرام نیز مشاهده شده است.

۴. اثبات شده است که ترکیب عسل و تموزولومید (TMZ) (یکی از داروهای شیمی‌درمانی رایج خوراکی) که برای درمان انواع مشخصی از تومورهای مغزی استفاده شده است، فعالیت سیتوتاکسیک قوی‌تری دارد.

۵. ترکیب عصاره‌های گیاهان دارویی مانند G. kola (گیاه آب قاشقی) و V. amygdalina مخلوط شده در عسل، که از رشد برخی میکروب‌ها جلوگیری می‌کند، تأثیر قوی‌تری نسبت به عسل تنها یا گیاهان دارویی به تنهایی دارد.

۶. مطالعات دیگر اثرات قدرتمند برخی دیگر از ترکیبات عسل و عامل‌های طبیعی، مانند دارچین، قهوه، تربچه سیاه، سنجد تلخ، سیاه دانه یا لیمو را نشان داده‌اند.

ترکیب پیاز و عسل از داروهای ضد ریزش مو بسیار امن تر است:

بسیاری از داروهای ریزش مو اغلب حاوی استروئید می باشند. اما آب پیاز در مقایسه با بعضی از داروهایی که واقعا دردناک هستند یا حتی باعث افزایش وزن میشوند کاملا ایمن و موثر است.

یکی دیگر از اثرات مثبت استفاده از آب پیاز عوارض جانبی ناچیز آن است. استروئیدها می توانند باعث عدم تعادل هورمونی و همچنین دوره های دردناک در اکثر زنان شوند. آب یا رنده کردن حداقل دو پیاز متوسط ​​و اضافه کردن ۲ قاشق غذاخوری عسل.

این ترکیب را دو تا سه بار در هفته به موهای خود آغشته کنید. یک توپ پنبه ای در آن بگذارید و روی پوست خود بمالید. ماساژ را به آرامی و سپس مواد را بیست دقیقه روی موی خود ترک کنید. پس از آن با آب و شامپوی معمولی موهای خود را آبکشی نمایید.

بعد از انجام یک دوره یک ماهه به طرز عجیبی شاهد متوقف شدن ریزش موی خود می شود که این ماسک طبیعی چگونه معجزه می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *