هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

محصولات سلامتی هانی لند

عسل برای کبد چرب

عسل برای کبد چرب

عسل برای کبد چرب

چه عسلی برای کبد چرب خوب است؟ عسل یکی از مواد غذایی طبیعی می باشد که دارای انواع مختلف و با خواص متفاوت می باشد. برخی از عسل ها تک گل و برخی حاصل از شهد های چند گل هستند. اما مصرف برخی از آنها برای درمان بعضی از بیماری ها مناسب تر می باشد، (هنگام خرید عسل باید به این نکات توجه کنید). به همین دلیل ما در این مقاله سعی می کنیم به این پرسش پاسخ دهیم.

کدام عسل برای کبد مفید است؟

همانطور که همه می دانیم عسل دارای ترکیبات زیادی از قبیل انواع ویتامین ها، پروتئین ها، آنتی اکسیدان ها، فلانوئیدها، مواد معدنی از قبیل کلسیم، پتاسیم، منگنز، فسفر، آهن و … می باشد.

در این میان کبد یکی از مهم ترین اعضای بدن می باشد. وظیفه اصلی این عضو بدن، پاکسازی بدن از سموم مختلف و تصفیه خون می باشد.

از دیگر وظایف کبد نگهداری مواد غذایی مناسب در خود، ترشح آنزیم های مناسب توسط کیسه صفرا به منظور هضم بهتر غذا و جذب آن در اندام های بدن می باشد.

عسل ماده غذایی است که با ترکیبات و آنزیم های موجود در خود می تواند به خوبی به رفع مشکلات کبدی که چربی های زیادی را در خود ذخیره کرده است و روند خوبی در هضم غذا ندارد، کمک کند.

به طور کلی در طبیعت عسل های زیادی با رنگ های مختلف و حاصل از شهد گل های متفاوت موجود هستند.در این میان افراد برای درمان مشکلات کبد، به خصوص کبد چرب خود بهتر است از انواع عسل های تصفیه نشده استفاده کنند.

گفتنی است که کارشناسان معتقد هستند، عسل هایی که رنگ تیره تری دارند، دارای ترکیبات مفید بیشتری هستند.

از انواع عسل های تاثیرگذار بر درمان کبد چرب می توان به عسل آویشن، عسل کنار و … اشاره کرد. ناگفته نماند که دم کرده این گیاهان طبیعی به تنهایی نیز می تواند به درمان مشکلات کبد کمک کند.

نحوه برطرف کردن مشکلات کبد چرب توسط انواع عسل

برخی از اوقات کبد، بیش از حد توان خود چربی های حاصل از غذاها را در خود جذب کرده است، به همین دلیل دچار مشکل می شود.

در این میان با وارد شدن مقدار زیادی سموم از طریق داروها و غذاها به آن دیگر توانی برای تصفیه خون ندارد و در نتیجه کبد، چرب می شود.

تاثیر آنتی اکسیدان های موجود در عسل:

آنتی اکسیدان های موجود در عسل های طبیعی می توانند از سلول های موجود در کبد محافظت کنند. همچنین این آنتی اکسیدان ها می توانند از ایجاد سنگ صفرا در افراد جلوگیری کنند تا کیسه صفرا بتواند آنزیم های خود را به خوبی ترشح کند.

برخی از آنتی اکسیدان های موجود در عسل مانند فلانوئیدها نیز تاثیرگذاری خوبی بر کبد دارند.

فلانوئیدها می توانند سمومی که از طریق مصرف برخی از داروها مانند استامینوفن وارد بدن شده اند را از بین ببرند و از وارد شدن آسیب به کبد و تبدیل آن به یک عضو آسیب دیده و چرب جلوگیری کنند.

تاثیر اسید آمینه های موجود در عسل:

عسل دارای مقدار زیادی اسید آمینه و قندهایی مانند گلوکز و فروکتوز می باشد.گلوکز و فروکتوز به راحتی در کبد جذب می شوند، این ترکیب ها در کبد به راحتی به گلیکوژن تبدیل می شوند تا در صورت لزوم مورد استفاده قرار می گیرند.

پس افراد بهتر است به جای استفاده از قندهای مصنوعی و یا هر ماده غذایی قندی، از عسل برای تهیه گلیکوژن استفاده کنند.

تاثیر باکتری های مفید موجود در عسل:

در ادامه مطلب چه عسلی برای کبد چرب خوبه، می توان به این مورد اشاره کرد که عسل دارای مقدار زیادی باکتری خوب است.

باکتری هایی که می توانند به سیستم گوارشی برای هضم بهتر غذا کمک کنند. این باکتری های خوب با هضم بهتر غذا می توانند کبد را نیز تقویت کنند تا این عضو بدن عملکرد بهتری داشته باشد.

نحوه مصرف عسل برای تاثیرگذاری بیشتر بر درمان کبد چرب

افراد می توانند عسل را به شیوه های گوناگونی مصرف کنند تا بتوانند از خواص آن برای درمان کبد چرب خود استفاده کنند.افراد می توانند در میان وعده های غذایی خود، عسل را همراه با نان و یا ترکیب با بادام و دارچین و یا سیاه دانه میل کنند.

در این میان برخی از افراد ترجیح می دهند از عسل برای تهیه نوشیدنی استفاده کنند.ترکیب عسل با سکنجبین، عسل همراه با آب لیمو، عسل همراه با زنجبیل و … از نوشیدنی های تاثیرگذار بر درمان کبد چرب می باشند.

صادق کیخا وب‌سایت
بیش از 10 سال زنبورداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *