هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

محصولات سلامتی هانی لند

عسل برای آسم

آسم

عسل برای آسم

عسل یکی از موادی می باشد که خواص بی شمار و فوق العاده ای دارد که می توانید برای درمان بسیاری از مشکلات از آن استفاده بکنید. همچنین عسل دارای آنتی اکسیدان می باشد که با التهاب مبارزه می کند و ایمنی بدن با خرید عسل و مصرف آن  بهبود پیدا می کند. در ادامه به بررسی خواص عسل برای آسم می پردازیم.

نکاتی در مورد خواص عسل برای آسم

یکی از بزرگ‌ ترین نگرانی هایی که در مورد استفاده از عسل برای درمان آسم وجود دارد خطر واکنش آلرژیک عسل می باشد. اگر نسبت به گرده زنبور عسل و نیش زنبور آلرژی دارید زمان مصرف عسل باید به خوبی برخی نکات را در نظر داشته باشید. آلرژی به عسل همراه با علائمی مانند سرفه، تورم، جوش زیر پوست، ایجاد مشکل تنفسی، خارش و غیره می باشد.

برای بسیاری از افرادی که عسل را در دوز کم و متوسط استفاده می کنند، عسل بی خطر می باشد. اگر اختلال گوارشی و بیماری قلبی دارید پیش از مصرف عسل برای درمان آسم باید با پزشکتان صحبت نمایید. در صورتی که داروهایی را برای قلب و آنتی بیوتیک استفاده می کنید، زمان مصرف عسل جهت درمان آسم باید مراقب باشید.

تاثیر عسل برای درمان سرفه های بیماران مبتلا به آسم

عسل یک ماده شفا بخش می باشد که برای درمان بیماری آسم مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مشکلاتی که بیماران مبتلا به آسم دارند سرفه های شبانگاهی می باشد. برای رهایی از این سرفه ها به طور معمول از داروهایی که شیمیایی هستند استفاده می نمایند. اگر شما بتوانید با استفاده از یک ماده شیرین این مشکل را درمان کنید بی ‌نظیر است.

عسل را به عنوان یک ضد سرفه قوی می شناسند که تاثیر زیادی برای درمان بیماری آسم دارد. بدون اینکه عسل عارضه‌ای برای فرد داشته باشد تاثیر زیادی روی سرفه های آسم می گذارد. جهت بهره‌ مندی از خواص عسل برای آسم بهتر است که آن را به صورت شربت و محلول استفاده کنید. در این صورت گلوی شما نرم می‌ شود و سرفه ‌های شما کاهش پیدا می ‌کند. همچنین از آنجایی که عسل دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی می باشد سرفه و همچنین حملات آسم را کاهش می‌ دهد.

خواص عسل برای آسم و روش های استفاده از آن

در طب سنتی آسم را به‌ عنوان بلندی نفس می شناسند. برای درمان آن از عسل، سیاه دانه و آبلیمو استفاده می کنند. برای درمان آسسم با استفاده از عسل ابتدا باید یک فنجان عسسل را همراه با یک قاشق مرباخوری سرکه و یک لیوان سکنجبین مخلوط کنید و هر روز صبح ناشتا یک قاشق غذاخوری به دست آمده را به مدت ۱۰ روز استفاده نمایید. ترکیب آب لیموی تازه همراه با عسسسل به نسبت مساوی برای درمان آسم مزیت زیادی دارد. روش دیگر درمان آسسم با عسللل، استفاده از عسل همراه با آب و سنبل الطیب می باشد.

شما می توانید این ترکیب به دست آمده را پیش از ناهار و شام میل کنید. خواص عسسل برای آسم به قدری زیاد است که بسیاری از افراد با استفاده از روش‌ های متنوع عسسل را جهت درمان بیماری آسم استفاده می ‌کنند. در واقع شما می توانید هر یک از گیاهان دارویی که برای درمان بیماری آسسسم می باشد را با عسل ترکیب کنید. در این صورت خواص عسل برای آسسسم را چندین برابر خواهید کرد.

عسل برای آسم

درمان علائم آسم با بره موم

فرآورده های عسل به عنوان یکی از مواد طبیعی شناخته می‌ شوند که برای درمان بیماری های متنوع مورد استفاده قرار می‌ گیرند. بره موم یا همان عسسسل به عنوان یکی از بهترین روش‌ ها جهت درمان بیماری آسمم می باشد. تاثیر بره موم روی درمان بیماری آسم به اندازه ‌ای است که بیماری‌ های تنفسی را سریعا درمان می ‌کند.

بره موم ابتدا برای بیماری آسم مورد استفاده قرار می گرفت؛ اکنون از این ماده طبیعی برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می کنند. این محصول به تنهایی قابلیت استفاده ندارد مولکول های آن بسیار سنگین است و به همین دلیل در معده هضم نمی‌ شود. برای همین باید از دو روش الکلی و آبی برای شکستن مولکول های سنگین آن استفاده کنید.

صادق کیخا وب‌سایت
بیش از 10 سال زنبورداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *