هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

محصولات سلامتی هانی لند

سوالات متداول

چرا عسل شل و آبکی است؟

در برخی از عسل ها از جمله عسل مرکبات و گاها برخی از عسل های بهاره به جهت رطوبت بالای محیط در مناطق شمالی عسل تولیدی رطوبت بالاتری دارد. البته که این میزان رطوبت کاملا در حد استاندارد است و مشکلی ندارد. اما به طور کلی عسل های مناطق گرم و خشک رطوبت کمتری در مقایسه با عسل های مناطق معتدل و مرطوب دارند. توجه داشته باشید برای تعیین رطوبت و غلظت عسل حتما در دمای اتاق و 25 درجه سانتی گراد بررسی شود. عسل به خاطر ترکیب ویژه ای که دارد در دماهای بالاتر گرانروی بالاتر دارد و شل تر به نظر می رسد اما در دماهای پایین همچون یخچال کاملا سفت و غلیظ به نظر می رسد.

آیا عسل را با چای و آب جوش و یا دم نوش گرم می توان مصرف کرد؟

توصیه می شود که عسل در نوشیدنی های داغ همچون دم نوش حل نشود اما در دماهای پایین تر و دمای زیر 45 درجه سانتی گراد که اصطلاحا ولرم نامیده می شود هیچ مشکلی ندارد.

آیا مصرف عسل در تابستان مضر است؟

خیر به هیچ وجه – در تابستان می توان از عسل های با طبع سردتر همچون عسل بهاره، عسل گشنیز، عسل کنار و یا عسل گون و مرکبات استفاده کرد. در روزهای گرمتر تابستان می توان از سرکه انگبین به عنوان نوشابه اصیل ایرانی ها جهت رفع عطش و گرمای بدن استفاده نمود.

این محصولات شما(عسل ها) چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

تنها تفاوت در گل هایی است که زنبورعسل شهد آن ها را جمع آوری کرده است. زنبورداران با استقرار کلنی های زنبورعسل در مراتع با تنوع گیاهی مختلف عسل های با عطر، طعم و منشا گیاهی متفاوتی را برداشت می کنند. ب طور مثال با استقرار کلنی های زنبورعسل در باغات مرکبات، عسل مرکبات و یا در مزارع گشنیز، شوید و یونجه به ترتیب عسل های گشنیز، شوید و یونجه برداشت می شود.

آیا رس بستن عسل نشانه اصل بودنش است؟

خیر، رُس بستن، شکرک زدن، کریستاله شدن، جامد و بلوری شدن همگی یک معنا دارند و یک فرآیند فیزیکی محلول های اشباع از قندها از جمله عسل است و هیج ارتباطی به کیفیت عسل ندارد. براساس رُس بستن عسل نمی توان تقلبی و یا طبیعی بودن عسل راتعیین کرد. تعیین کیفیت عسل تنها در آزمایشگاه های تخصصی عسل امکان پذیر است.

عسلی که رس ببند تقلبی است؟

خیر، رُس بستن عسل یک ویژگی فیزیکی و فرآیند طبیعی است و ارتباطی به کیفیت آن ندارد و به هیج وجه نشان از تقلبی بودن عسل ندارد. همه عسل های طبیعی، تقلبی و حتی زنبورندیده بعد از مدتی بسته به ترکیب قندی شان بعد از چند روز تا چند سال جامد می شوند. براساس رُس بستن عسل امکان تعیین کیفیت عسل و تفکیک عسل های طبیعی از عسل های تقلبی وجود ندارد.

چقدر زمان می برد عسل شکرک بزند؟

بسته به منشا گیاهی عسل و در ادامه ترکیب قندی، میزان رطوبت و شرایط نگهداری عسل مدت زمان رُس بستن عسل از چند روز تا چند سال متغییر است. عسل در دماهای پایین تر زودتر شکرک می زند. عسل های خارشتر، یونجه و کلزا بعد از چند هفته و عسل های اقاقیا، قنقال و کنار تا چند سال مدت زمان رُس بستن شان طول می کشد.

آیا کودکان می توانند عسل مصرف کنند؟

مصرف عسل در کودکان زیر یک سال به دلیل نگرانی هایی بابت ابتلا به بیماری بوتولیسم وجود دارد و توصیه می شود که در شیرخواران و کودکان زیر یک سال عسل مصرف نشود. اما کودکان بالای یک سال می توانند عسل های طبیعی، سالم و خام را به تدریج از مقادیر کمتر مصرف نمایند و هیچ مشکلی نمایند. مصرف یک قاشق مربا خوری عسل در روز برای کودکان مجاز است.

آیا مصرف زیاد عسل ضرر دارد؟

مصرف متعادل عسل توصیه ما است. روزانه یک تا سه قاشق غذاخوری عسل های طبیعی و با کیفیت و عدم مصرف سایر شیرین کننده های مضر همچون قند و شکر در بلندمدت تاثیر مطلوبی بر سلامت عمومی شما خواهد داشت.

آیا عسل برای افراد دیابتی مفید است؟

عسل به جهت ماهیت و غنی بودن از قندهای ساده و زودهظم در افزایش قند خون موثر است اما بایستی توجه داشت در صورتی که بیمار قند خون کنترل شده ای داشته باشد با نظر پزشک متخصص می توان عسل های طبیعی، سالم و خام رو جایگزین سایر شیرین کننده هایی اعم از قند و شکر نمود تا علاوه بر تامین منابع قندی مورد نیاز روزانه تاثیرات مطلوب آن در بلندمدت از جمله کاهش عوارض و علائم بیماری دیابت و حتی کاهش قند خون را در بلندمدت در پی داشته باشد.

آیا می توان عسل هایی که خواص درمانی دارند را به عنوان خوراکی استفاده کرده؟

بله – مصرف در مقادیر کمتر توصیه می شود. مصرف روزانه یک تا دو قاشق غذاخوری عسل برای بزرگسالان توصیه می شود.

عسل امسال بهتر است مصرف کنیم یا پارسال؟

برای مصارف داخلی بهتر است عسل های تازه مصرف شود اما در درمان زخم و سوختگی ها به صورت پماد عسل های کهنه نیز اثر خوبی دارند.

عسل تاریخ انقضا دارد؟

به طور کلی خیر اما بهتر آن است که عسل ها ترجیحا تازه مصرف شود و عسل های زیر دو سال جهت مصرف ارجحیت دارند. عسل به مرور زمان در اثر شرایط نگهداری کیفیت آن کاهش می یابد

آیا رنگ عسل می‌تواند ملاک خوبی برای تعیین کیفیت عسل باشد؟

الزاماً بر اساس رنگ عسل نمی‌توان به طبیعی یا تقلبی بودن عسل پی برد. اگرچه متخصصین بر اساس رنگ عسل اطلاعاتی در زمینه منشأ گیاهی آن به‌دست می‌آورند رنگ عسل بسته به منشا گیاهی آن و عوامل رنگ‌زای شهد از روشن تا تیره متغیر است. برای مثال عسل اقاقیا دارای رنگ زلال و آب‌گون هست و هرچه میزان غالبیت شهد اقاقیا در عسل بیشتر باشد رنگ عسل روشن‌تر است و یا این‌که رنگ عسل آویشن قهوه‌ای تا قرمز عقیقی است. اگرچه تنوع رنگ عسل‌های طبیعی از روشن تا سیاه متغییر است و الزاما نمی توان عنوان کرد که عسل تنها بایستی رنگ روشن و یا تیره داشته باشد اما رنگ عسل در آزمایشگاه و برای کارشناسان عسل حاوی اطلاعات ارزشمندی از منشا گیاهی و کیفیت آن می‌باشد که این امر نیازمند تجربه و دانش عسل شناسی است.

طریقه مصرف ژل رویال چیست؟

بهترین زمان مصرف ژل‌ رویال صبح و به‌صورت ناشتا و به روش زیرزبانی است؛ به‌این‌ترتیب که ژل‌رویال خام به‌مدت 10 تا 30 ثانیه زیر زبان قرار گیرد تا به‌صورت کامل در دهان حل شده و جذب زبانی صورت پذیرد. البته مصرف مخلوط ژل‌رویال و عسل نیز برای کسانی که طعم ژل‌رویال را نمی‌پسندند توصیه می‌شود. در این شرایط روزانه یک قاشق غذاخوری ژله عسل قابل استفاده خواهد بود. مصرف عمومی ژل رویال خام روزانه یک تا سه گرم در بزرگسالان و نصف این میزان برای کودکان پیشنهاد می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر حتما با کارشناسان آقای عسل تماس بگیرید.