هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

محصولات سلامتی هانی لند

درمان فشار بالا با عسل

درمان فشار بالا با عسل

درمان فشار بالا با عسل

فشار خون بالا و پایین یکی از معضلاتی است که این روزها بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. این بیماری ها که به دلایل مختلفی ایجاد می شود، می تواند اثرات منفی روی قلب، سیستم عروق و قسمت های دیگر انسان بگذارد. در نتیجه تنظیم فشار خون به ویژه درمان فشار بالا از اهمیت زیادی برخوردار است. عسل درمانی یکی از شیوه های طب سنتی برای درمان فشار بالای خون محسوب می شود که توانسته اثرات شگرفی روی این بیماری بگذارد.

برای درمان فشار خون باید حتما علت یابی شود که چرا و به چه علت نوسان در فشار خون ایجاد شده است. به ویژه اگر فشار بالا داشته باشید، دلایل مختلفی ممکن است باعث بروز این عارضه شده باشد. در هر صورت باید منشاء بروز فشار خون بالا را پیدا کنید. در این صورت درمان آن نیز ساده تر و اصولی تر خواهد بود.

عسل درمانی تقریبا برای اکثر دلایل بروز فشار خون موثر است. فرقی ندارد که این مشکل به دلیل مشکلات عصبی و روحی ایجاد شده باشد یا دلیل آن مشکلات قلبی عروقی باشد. در هر صورت می توانید از عسل طبیعی برای درمان یا کنترل فشار بالای خون استفاده کنید.

البته باید توجه داشته باشید که برخی عسل های طبیعی اثرات بهتری روی فشار خون دارند. برخی دیگر نیز ممکن است دلایلی بروز این بیماری را کنترل کنند و به صورت غیرمستقیم برای فشار بالا موثر باشند. در نتیجه اگر به سراغ پک درمانی فشار خون بروید، بیشتر با مواردی مواجه می شوید که به صورت مستقیم روی فشار بالا اثر دارند. برای موارد غیر مستقیم باید با متخصص و مشاور طب سنتی مشورت کنید.

4 دلیل برای اینکه از عسل برای تنظیم فشار خون استفاده کنیم

دلایل مختلفی وجود دارد که می توانیم ادعا کنیم عسل طبیعی برای درمان فشار بالا مناسب است. با این حال برخی از این موارد به صورت کاملا مشخص و واضحی در تنظیم فشار خون نقش دارند. به ویژه برخی از عسل های تک گل که خاصیت اثبات شده ای در چنین مواردی از خود نشان می دهند.

خاصیت آنتی اکسیدانی عسل طبیعی

عسل طبیعی یک آنتی اکسیدان فوق العاده عالی است. خاصیت آنتی اکسیدانی عسل طبیعی در مجامع علمی به اثبات رسیده است و از این خواص در تولید انواع دارو، لوازم آرایشی و بهداشتی و… استفاده می شود.

آنتی اکسیدان بودن عسل طبیعی باعث می شود تا بروز بسیاری از بیماری ها در بدن انسان را متوقف کند. به همین علت گفته می شود عسل در کنار درمانگر بودن، یک ماده پیشگیری کننده از انواع بیماری ها از جمله فشار خون بالا است.

خاصیت آنتی اکسیدانی عسل کمک می کند تا مشکلات ایجاد شده در عروق که منجر به فشار خون می شود، درمان شوند. محققان دریافته اند با افزایش سطح آنتی اکسیدان ها در بدن، میزان LDL یا چربی بد خون که خود یکی از عوامل ایجاد کننده فشار بالا خون است، تنظیم می شود. همچنین مصرفل عسل طبیعی به افزایش HDL یا چربی خوب خون کمک می کند.

البته برای اثرگذاری عسل بر روی چنین مشکلاتی حداقل چند ماه مصرف مداوم و عسل درمانی هوشمندانه نیاز است. بهتر است هم نظم و هم مداومت در مصرف داشته باشید. از عسل های مناسب برای این منظور مثل عسل شوید و عسل بهارنارنج استفاده کنید.

عسل جایگزینی مناسب برای رژیم لاغری

یکی از مشکلاتی که باعث بروز فشار خون در افراد می شود، چاقی به ویژه چاقی شکمی است. البته چاقی خود عاملی برای بروز دیابت، کبد چرب و… نیز محسوب می شود. با این حال باید توجه داشته باشید که یکی از مهمترین دلایلی برای فشار بالا همین چاقی است.

مصرف عسل طبیعی می تواند به شما برای بهتر شدن روند رژیم لاغری کمک کند. اگر به جای شیرین کننده های مصنوعی مثل شکر از عسل استفاده کنید، گام موثری برای درمان چاقی برداشته اید. همچنین به دلیل خاصیت چربی سوزی عسل طبیعی به ویژه اگر قبل از خواب مصرف شود، احتمال درمان چاقی با عسل بسیار زیاد است. رفع چاقی به صورت مستقیم در کنترل فشار خون نقش دارد.

کاهش استرس با عسل طبیعی

یکی از مهمترین عوامل برای به هم خوردن فشار خون و بالا و پایین شدن آن، استرس است. استرس می تواند منجر به بروز بیماری های زیادی شود که یکی از آن ها فشار خون بالا است. فشارخون استرسی، خطر سکته قلبی یا مغزی و همچنین مرگ را به همراه دارد. در نتیجه باید سریعا مورد توجه قرار گیرد.

مصرف شربت عسل طبیعی یا حتی مصرف عسل به تنهایی برای حل شدن با بزاق دهان و جذب از طریق زیر زبان، یکی از بهترین راهکارها برای کاهش استرس است.

عسل بهارنارنج از بهترین گزینه هایی است که می توانید برای کاهش استرس و درمان اضطراب استفاده کنید. اگر مدام دچار استرس می شوید، سعی کنید هر روز صبح قبل از صبحانه، شربت عسل بهارنارنج میل کنید. در این صورت هم از فشار خون بالا پیشگیری می شود و هم اگر مبتلا هستید، کنترل خواهد شد. در این زمینه ژل رویال نیز می تواند کمک کننده باشد.

خواب آرامتر را با عسل طبیعی تجربه کنید

یکی از ویژگی های خاص عسل طبیعی این است که خواب راحت تری را برای شما به ارمغان می آورد. خواب راحت و آرام، یکی از عواملی است که نقش موثری در تنظیم فشار خون دارد.

به ویژه افرادی که دچار بی خوابی های شبانه هستند، بهتر است هوشمندانه از عسل درمانی استفاده کنند تا فشار خون نگریند یا اگر دچار شده اند، کنترل شود. برای این منظور نیز حتما نیاز است چند ماه به صورت منظم از عسل هایی مثل عسل بهارنارنج استفاده کنید.

صادق کیخا وب‌سایت
بیش از 10 سال زنبورداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *