فروش عسل طبیعی و محصولات ارگانیک زنبورعسل هانی لند

درمان سینوزیت با عسل

درمان سینوزیت با عسل

علل اصلی سینوزیت چیست؟

برخی از آنها عبارتند از: کیفیت مواد غذایی بد، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی سمی در اثر آلودگی و افزایش سطح استرس با توجه به شیوه زندگی خطر ابتلا به سینوزیت را افزایش می دهد. پیشگیری بهتر از درمان است. مصرف روزانه عسل به شما کمک می کند که عفونت سینوسی را در خلأ حفظ کنید. مزایای عسل بسیار است و اثبات شده است که در انواع مختلف عفونت های بینی و گلو، از جمله گلودرد، موثر است.

تجربه برخی از مردم درباره درمان سینوزیت با عسل

شوهرم از آبریزش غیر قابل کنترل و گاه و بی گاه بینی و عطسه‌های مداوم رنج می‌برد. بیماری‌ مرتبط با سینوس‌ها که از زمان کودکی همراه او بوده است. در سال ۲۰۰۸ و بعد از اینکه حدود یک سال هر شب قبل از خواب یک قاشق عسل می‌خورد، بروز مجدد این علائم به تدریج کاهش پیدا کردند و حتی زمان‌هایی که دوباره بروز می‌کردند حالت بسیار ملایم‌تری داشتند. آیا می‌توان چنین بهبودی را به مصرف روزانه‌ عسل مربوط دانست؟ به باور من جواب این سؤال مثبت است، مخصوصاً که محققان در حال کشف موارد روز افزونی از خواص عسل در درمان سینوزیت هستند.

تحقیقات درباره درمان سینوزیت با عسل

تحقیقی علمی اشاره‌ مشخصی به تاثیر عسل در درمان سینوزیت داشته است. گزارش زیر را بخوانید.

تحقیقی اخیر عسل را به عنوان جایگزینی برای آنتی‌بیوتیک‌ها می‌داند.

نسل‌های متعددی است که در کانادا عسل و آب یا چای گرم برای درمان سرفه استفاده می‌شود و حالا ممکن است برای درمان عفونت‌های مداوم گوش، بینی و گلو جایگزین آنتی‌بیوتیک‌ها شود. پزشکان دانشگاه اوتاوا در آزمایشات خود به این یافته رسیدند که عسل باکتری‌های مرتبط با عفونت‌های سینوسی را نابود می‌کند و در بیشتر موارد چنین کاری را بهتر از آنتی‌بیوتیک‌ها انجام می‌دهد.

محقق جزف مارسون در رابطه با این توانایی غیر قابل توضیح زنبورهای عسل برای تبدیل کردن شهد گل به دارویی قوی می‌گوید‌ «شگفت‌انگیز است».

آزمایش‌های ابتدایی در ظرف‌های آزمایشگاهی و بدون حضور بیماران انجام شدند اما آزمایش روی باکتری مقاومی با نام استافیلوکوکوس اورئوس انجام شده است، این باکتری به متی‌سیلین و آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم است.

مارسون در مصاحبه‌ای عنوان کرد در آزمایش‌های آتی از «شوینده‌ عسل» برای «شستشوی سینوس‌های بیماران» استفاده خواهد شد.

عسل در درمان سینوزیت از آنتی بیوتیک ها بسیار موثرتر است

عسل ها تمام باکتری‌های شناور در مایع و ۶۳ الی ۹۱ درصد از زیست‌لایه‌ها را نابود کردند، زیست‌لایه‌ها لایه‌ای محافظتی در حفره‌های سینوس، مجراهای ادراری، کاتترها و دریچه‌های قلب هستند که توسط میکروارگانیسم‌ها ایجاد می‌شوند و نسبت به درمان‌های دارویی مصون می‌مانند و معمولاً سبب بروز عفونت‌های مزمنی می‌شوند.

مؤثرترین آنتی‌بیوتیک، ریفامپین، فقط ۱۸ درصد زیست‌لایه‌های این آزمایش را نابود کرد.

مارسون می‌گوید «تا به امروز هیچکس نمی‌داند چه چیزی در عسل باعث از بین رفتن باکتری‌ها می‌شود، تمام عسل‌ها چنین قدرتی ندارند». او خواستار تحقیقات بیشتری برای درک مکانیزم عملکرد عسل شده است.

نتایج این تحقیق در نشست سالانه‌ آکادمی گوش و حلق و بینی آمریکا و عمل‌های جراحی سر و گردن در شیکاگو ارائه شد.

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%AA

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *