فروش عسل طبیعی و محصولات ارگانیک زنبورعسل هانی لند

درمان سنگ کلیه با عسل

درمان سنگ کلیه با عسل
درمان سنگ کلیه با عسل

مصرف عسل برای درمان بیماری های کلیوی و درمان دفع پروتئین کلیه با عسل باید تحت نظر پزشک باشد. بیمارانی که به دیابت مبتلا هستند باید بدانند که مصرف عسل برای آنان به اندازه مصرف معمولی مضر می‌باشد اما بهتر این است که مقدار مصرف مجاز قند خود را از طریق عسل تامین کنند و نه قند یا شکر.

ضمنا خواص عسل که برای درمان سنگ کلیه با عسل ذکر شد تنها مربوط به عسل طبیعی و خالص می‌باشد و نه عسل‌های صنعتی و تغذیه شده، در هنگام خرید عسل حتما دقت کنید که به شما عسل طبیعی تحویل بدهند.

مصرف عسل باعث افزایش ادرار و خرد شدن سنگ‌های مجاری ادرار و كلیوی می‌شود. عسل ضدعفونی‌كننده قوی است كه برای ضد عفونی كردن كلیه بسیار مفید است. عسل حاوی مقدار كمی پروتئین و تقریباً فاقد نمك است.

پروتئین و نمك دو ماده‌ای است كه نقش منفی را در عوارض كلیوی ایجاد می‌كند و به دلیل اینكه بیماری‌های كلیه متنوع است برای درمان با عسل به پزشك متخصص مراجعه كنند.

 • عسل، یک ضدعفونی کننده مطلوب برای مجاری ادرار می‌باشد و در صورت مصرف پیوسته به صورت محلول در آب، باعث افزایش ادرار و خُرد شدن سنگ‌های کلیه و مجاری ادرار می‌شود.
 • مصرف نمودن عسل به صورت محلول در جوشانده میوه نسترن (۲۰ گرم میوه نسترن در یک لیتر آب) و آب ترب سیاه (۳ استکان در روز) توصیه شده است.
 • محلول عسل با روغن زیتون و کمی آب لیمو برای دفع سنگ کلیه‌ها توصیه می‌شود.(روزانه ۳ بار یک قاشق غذاخوری از آن خورده شود).

روش طب سنتی برای درمان بیماری های کلیوی

 • خودداری از مصرف غذاهای مضر و ممنوع.
 • خودداری از مصرف نوشیدنی‌های مضر مانند چای و نوشابه‌های گازدار و نداشتن یبوست مزاج.
 • خودداری از مصرف فرآورده‌های حیوانی و غذاهای ممنوع.
 • حفظ آرامش و جلوگیری از ناراحتی، عصبانیت و حرص خوردن.
 • تا حد امکان، پرهیز نمودن از مصرف غذاهای پخته و حیوانی و رعایت رژیم گیاه‌خواری خام.
 • استفاده از سالاد مخصوص و نکتار میوه‌جات ( روزانه سه وعده وبه مدت یک ماه ).
 • نوشیدن روزانه ۶ لیوان آب چشمه ( نیم ساعت قبل و دو و نیم ساعت بعد از غذا ).
 • نوشیدن روزانه ۲ تا ۳ لیوان نکتار سیب و ۲ تا ۳ لیوان شربت عسل طبیعی و لیموترش تازه و یخ ( به مرور ).
 • نرمش و ورزش سبک روزانه.

جهت درمان سنگ کلیه با عسل، لازم است که رژیم فوق را برای مدت ۱۵ روز و در ۳ وعده غذایی رعایت نمایید و بعد از ۱۵ روز به پزشک مراجعه و آزمایش های لازم را انجام دهید.توجه :‌ بیمارانی که به دیابت مبتلا می‌باشند،‌ از عسل کُنار یا سدر و آن هم به مقدار کم استفاده کنند(روزانه ۳ قاشق مرباخوری).

گاهی اوقات عفونت توسط کاتر به بیماران مبتلا به نارسایی کلیه که تحت درمان دیالیز قرار دارند، منتقل می‌شود. این عفونت‌ها با آنتی‌بیوتیک درمان می‌شود اما خواص عسل می‌تواند جایگزینی موثر در درمان باشد.

در تحقیق جدید انجام شده مشخص شد استفاده از عسل در زخم‌های ناشی از کاتر در بیماران دیالیزی موثرتر از مصرف آنتی‌بیوتیک در جلوگیری از عفونت دیالیز صفاقی (دیالیز از طریق لوله در شکم) است.

محقق این تحقیق «دیوید جانسون» از دانشگاه کوئیزلند و بیمارستان پرنسس الکساندرا استرالیا اظهار کرد: برخی از بیماران از استعمال روزانه عسل بر زخم احساس خوشایندی ندارند. این زخم‌ها تهدیدکننده زندگی است و درمان آنتی‌بیوتیکی می‌شوند، اما آنتی‌بیوتیک در درمان برخی از عفونت‌ها موثر است و مصرف بیش از حد آن مقاومت میکروبی در برابر آنتی بیوتیک ایجاد می‌کند.

این تحقیق شامل بررسی ۳۷۱ بیمار دیالیز صفاقی تحت درمان در ۲۶ مرکز پزشکی در استرالیا و نیوزلند بود. این تیم تفاوت بین مصرف روزانه عسل و آنتی‌بیوتیک را بررسی کرد. زمان درمان با عسل ۱۶ماه و درمان با آنتی‌بیوتیک ۱۸ ماه بود.
«جانسون» در ادامه افزود: عسل مقاومت ضد باکتری ایجاد نمی‌کند و انتخابی مناسب در جلوگیری از عفونت‌های مربوط به دیالیز صفاقی است.
نتایج این تحقیق در نسخه آنلاین نشریه «The Lancet Infectious Diseases» منتشر شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *