فروش عسل طبیعی و محصولات ارگانیک زنبورعسل هانی لند

درمان زگیل با عسل

درمان زگیل با عسل

زگیل چیست؟

زگیل که نام علمی آن Verruca است، غده‌ای گوشتی است که انواع آن به طور معمول بر روی دست و پاها رشد می‌کند.

گاهی شدنی است زگیل بر روی تمام نقاط بدن نیز رشد کند و این غده‌ها را با داروهای سوزاننده از قبیل اسید ازتیک (به مقدار کم) یا لیزر درمانی و… برطرف می‌کنند. زگیل معمولاً یک تومور کوچک و زبر است که می‌تواند به گل کلم یا یک تاول سفت و دشوار همانندی داشته باشد. زگیل‌ها عمومی هستند و به سبب ویروس، به خصوص خانوادهٔ ویروس پاپیلوم انسانی (HPV)، تشکیل شوند. وقتی با پوست شخص آلوده تماس برقرار شود واگیردار هستند.

بیش از ۱۰۰ نوع ویروس ورم انسانی وجود دارد، آنها می‌توانند بر روی پوست، در درون دهان شما، بر روی آلت تناسلی و نواحی مقعد رشد کنند. نوع معمول ویروس ورم انسانی رغبت برای رشد بر روی پوست را دارد. این در حالی که انواع سایر ویروس آماس انسانی گرایش برای زدن زگیل بر روی ابزار تناسلی را دارند.

درمان زگیل با عسل

انواع زگیل ها:

زگیل کف پا (Plantar warts) :

این نوع از زگیل عموما رنگ گوشت بدن و یا قهوه ای روشن بوده که همراه آنها رگ های خونی لخته شده (نقاط سیاه) نیز وجود دارد.

زگیل تناسلی(Genital warts) :

این نوع زگیل ها در نواحی آلت تناسلی و مقعد ظاهر می شوند و همانند زائده های حقیر رنگ گوشت یا صورتی و یا قرمز دارند. همچنین می توانند مانند تکه های بسیار ریز گل کلم بوده و یا آن قدر ریز باشند که دیده نشوند. این دسته از زگیل ها عموما در خوشه های ۳ و ۴ تایی دیده می شوند و قادر به رشد و توزیع تند هستند. زگیل تناسلی عموما دردناک نبوده، هرچند می توانند باعث دردهای خفیف، خونریزی و خارش گردند. عفونت HPV معمول ترین عفونت مقاربتی در آمریکای شمالی بوده و بعضی از انواع آن در خانم ها موجب سرطان دهانه رحم می شود.

زگیل های مسطح (Flat warts) :

این گونه زگیل ها در کودکان و نوجوانان شایع تر از بزرگ سالان می باشد. زگیل های مسطح نرم تر، هموار تر و کوچک تر از گونه ها سایر زگیل بوده و عموما برروی صورت دیده می شوند. همچنین بر روی پاها، بخصوص در زنان ظاهر می شود.

علت ابتلا به زگیل چیست؟

زگیلها می‌توانند از شخصی به شخص دیگر، برخی مواقع بطور غیر مستقیم از طریق وسایل آلوده منتقل شوند. از نخستین تماس با ویروس لغایت زمانی که زگیل آن قدر پیشرفته و بزرگ شود که با چشم قابل رویت باشد، معمولا چندین ماه زمان میبرد. خطر ابتلا به زگیل های دست، پا و زگیل های صاف ناچیز است.
به نظر می‌رسد که زگیل های تناسلی اغلب واگیردار باشند و معمولا چندین ماه طول می‌کشد. خطر ابتلا به زگیل های دست، پا و زگیل های صاف کم است. بنابراین لازم است تدابیری به پیشه دستگیر شود که از انتقال زگیل های تناسلی از مریض به همسر او ممانعت شود.
برخی از مردم، به دلیل ضعف ایمنی نسبت به این ویروس، هر بار که با ویروس زگیل تماس پوستی داشته باشند دچار به ضایعات جدید می‌شوند. اگر پوست به هر شکل آفت ببیند، ویروس ها آسان تر زگیل ایجاد می‌کنند.
به همین علت کودکانی که ناخن خود را می جوند یا گوشه‌های ناخن خویش را می‌کنند بیشتر مبتلا به زگیل می‌شوند، برخی نیز اغلب از بقیه مبتلا به زگیل می‌شوند. وانگهی بیمارانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر مستعد عفونت با ویروس های زگیل هستند.

درمان زگیل های پوستی با عسل

زگیل نوعی بیماری پوستی است که می توان به طریقه پیشنهادی زیر کمک به از میان بردن یا پنهان ساختن آن از روی پوست کنیم.

عسل طبیعی را مخلوط با موم گرم کنید و با برگ چغندر یا برگ گشنیز تازه و کوبیده شده مخلوط و بر روی پارچه ای تمیز قرار داده و محکم بر روی زگیل ببندید تا زگیل از ریشه ساقط شود. در صورت نیاز می توان این عمل را هر روز تکرار کرد.

تجربه درمان زگیل با عسل

در روزهای ابتدایی این ماه، موردی وجود داشت که در آن پای فرد دچار بروز نقطه‌های سیاه رنگ بر روی انگشت شست پای چپ خود شده بود. بر اساس گفته‌های این فرد، این دانه‌ها برای مدتی در آن مکان وجود داشته و دائماً در حال رشد بوده‌اند. او دچار نگرانی شده بود و کنجکاو بود که آیا این نقطه‌ها موجب نگرانی بیشتری خواهند شد یا خیر. او نمی‌دانست این نقاط سیاه رنگ چه هستند و فرض می‌کرد که میخچه باشند، تا زمانی که به ملاقات یک پزشک رفت و متوجه شد که این نقاط سیاه رنگ، در واقع زگیل هستند. دارویی به نام کولوماک (Collomack) برای او تجویز شد. این دارو در اصل یک لوسیون حاوی اسید سالیسیلیک بود که انتظار می‌رفت لایه بیرونی پوست را جدا کرده و باعث حذف تدریجی این زگیل‌ها شود.

ناگهان به فکر این فرد خطور کرد که سال‌ها پیش، در جایی مطلبی درباره خواص خواص عسل خام مطالعه کرده بود که به موضوع درمان زگیل با عسل ارتباط داشت. جزئیات آن مطلب بصورت مبهم در ذهن فرد وجود داشت اما به وضوح به خاطر می‌آورد که آن مطلب درباره التیام شگفت انگیز زگیل با عسل بود. این مطلب یکی از مطالب تعجب‌آوری بود که الهام‌بخش این فرد بوده و این باور را در وی ایجاد کرده بود که عسل، داروی طبیعی عالی برای مشکلات پوستی و بیماری‌های جسمی بی شمار است.

زمانی که از پزشک درباره تأثیر عسل در درمان زگیل سوال شد، بی‌درنگ پاسخ داد که از بین بردن زگیل کار آسانی نیست و توصیه نمود که در صورتی که پس از استفاده از کولوماک، بهبود حاصل نشد، زگیل‌ها باید توسط پزشک و با استفاده از روش انجماد با نیتروژن مایع برداشته شوند. آن فرد زمانی که این اظهارات را شنید، با جدیت گفت که قصد دارد تا پیش از استفاده از لوسیون کولوماک، عسل را امتحان نماید.

او هر شب قبل از خواب، یک تکه پنبه را به مقداری عسل آغشته کرده و بر روی زگیل‌ها قرار می‌داد و سپس از یک چسب زخم برای ثابت کردن پنبه بر روی انگشتش استفاده می‌کرد و در تمام طول شب، این را به همان حال رها می‌کرد. با تنها سه بار استفاده در عرض یک هفته، تمام زگیل‌ها جدا شده و از روی پا محو شدند. این تنها یک نمونه از تجربه افراد در درمان زگیل با عسل بود، توصیه میکنیم قبل از آن که درمان های شیمیایی یا جراحی ها را شروع کنید حتما از عسل برای درمان زگیل استفاده کنید.

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B2%DA%AF%DB%8C%D9%84

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *