هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

محصولات سلامتی هانی لند

خواص گرده گل برای مردان

گرده گل

گرده گل به پودر نرمی گفته می شود که معمولاً از میکرواسپورهایی که توسط گیاهان نر تولید می شود، به دست می آید. گرده گیاهان دارای گامت ها یا سلول های تولید مثل گیاهان دانه ای است. زمانی که گرده گل ها از یک گیاه به گیاه دیگر منتقل شود، گرده افشانی صورت گرفته است.

گرده افشانی عمدتاً توسط زنبورهای عسل اتجام می شود؛ در واقع زنبورهای عسل برای تغذیه لاروهای زنبور موجود در کندو گرده های گل را به کندو منتقل می کنند و به این ترتیب هم غذای سایر زنبورها تهیه می شود و هم گیاهان بارور می شوند.

گرده گل چه ترکیباتی دارد؟

گرده ای که به وسیله زنبورها جمع آوری می شود، شامل گرده گل، آنزیم، موم، عسل، شهد و ترشحات زنبور عسل است. به تازگی و به واسطه تحقیقات گسترده ای که انجام شده است، گرده گل یکی از داروهای گیاهی بسیار پرخاصیت محسوب می شود و مورد قبول جامعه بهداشتی است زیرا این محصول سرشار از مواد مغذی از جمله ویتامین ها، اسیدهای آمینه، لیپیدها و بیشتر از ۲۵۰ ماده فعال بیولوژیکی است.

هم چنین در گرده گل این مواد یافت می شود:

ترکیبمقدار
پروتئین۳۵ درصد و بیشتر
آب۴ تا ۱۰ درصد
کربوهیدرات۴۰ درصد
چربی۵ درصد
سایر مواد۵ تا ۱۵ درصد

خواص گرده گل برای مردان

به طور کلی می توان گفت که گرده گل برای همه افراد مفید و مناسب است. با این حال این ماده غذایی بیشتر برای مشکلات مردان از جمله التهابات پروستات و همین طور افزایش سطح انرژی بدن آن ها و درمان ناباروی در مردان مورد توجه قرار گرفته است.

روش استفاده از خواص گرده گل برای مردان

همان طور که گفته شد گرده گل سرشار از انواع ویتامین هاست؛ خصوصاً ویتامین های گروه B و نیاسین در این ماده بسیار زیاد است. ویتامین A و ویتامین E هم در گرده گل به وفور یافت می شود و از آسیب هایی که به واسطه رادیکال های آزاد ممکن است به بدن مردان وارد شود، پیشگیری می کند. در ادامه چگونگی مصرف گرده گل برای مردان آمده است:

  • مردانی که می خواهند مشکلات خود را از طریق استفاده از گرده گل رفع کنند، می توانند روزانه ۲۵ گرم یا حدود دو قاشق چای خوری گرده گل استفاده کنند.
  • بهتر است گرده گل را کاملاً بجوید و در زیر دندان له کنید.
صادق کیخا وب‌سایت
بیش از 10 سال زنبورداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *