هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

محصولات سلامتی هانی لند

خواص ژل رویال برای افزایش قد

خواص ژل رویال برای افزایش قد

خواص ژل رویال برای افزایش قد

ژل رویال برای افزایش قد از نگاه علمی

از نظر علمی، اسیدهای چرب مشتق شده از ژل رویال می توانند گیرنده های استروژن را تعدیل نمایند. در واقع ژل رویال اثراتی مشابه استروژن دارد، اما چگالی استخوان را افزایش نمی دهد.

در داخل ژل رویال سه اسید چرب (10-hydroxy-2-decenoic-10H2DA, 3,10-dihydroxydecanoic-3,10DDA, sebacic acid-SA) یافت می شوند. تحقیقات انجام شده نشان می دهند که این اسیدهای چرب می توانند روی علامت دهی استروژن در سیستم های سلولی تاثیر داشته باشند.

اسیدهای چرب ژل رویال در سلول های MCF-7، جذب گیرنده های استروژن (ER) را در غیاب استرادیول ((2)E)، به پروموتر pS2 و سطح mRNA pS2 فقط از طریق ERβ و نه ERα تعدیل می کنند. این در حالی است که در حضور ((2)E)  هر دو ERβ و ERα تعدیل خواهند شد.

خواص ژل رویال برای افزایش قد

ژل رویال یکی از غنی ترین مواد مغذی طبیعی موجود در کره زمین می باشد و از خواص زیادی برای سلامتی انسان ها برخوردار است. دانشمندان ثابت کرده اند که این ژل می تواند روی تقویت و تراکم استخوان ها و افزایش قد هم تاثیر داشته باشد.

در حقیقت می توان گفت ژل رویال تنها منبع طبیعی غنی می باشد که می تواند باعث بهبود رشد قدی شود. از همین رو مصرف منظم ژل رویال برای افزایش قد در مقادیر مشخص و کنترل شده توسط افرادی که در سنین رشد هستند ضروری به نظر می رسد.

اثرات ژل رویال بر افزایش قد کودکان و نوجوانان

دانشمندان برای بررسی اثرات ژل رویال برای افزایش قد کودکان و نوجوانان، آزمایش جالبی انجام داده اند. آن ها تعدادی از نوجوانان ۱۲ ساله را به دو گروه تقسیم کرده و از یک گروه خواستند مکمل ژل رویال را مصرف نمایند. این گروه ۴ بار در هفته و به مدت ۲ ماه به صورت منظم این مکمل را دریافت می کردند.

در نهایت بعد از اتمام دوره مصرف، نتایج حاصل نشان می داد این گروه نسبت به گروهی که از ژل رویال استفاده نکرده بودند، با افزایش قد و همچنین افزایش حجم ماهیچه مواجه شدند. به طوری که اختلاف قد آن ها با گروه دیگر به حدود ۱.۶ سانتی متر می رسید.

به این ترتیب می توان گفت ژل رویال برای افزایش قد در کودکان و نوجوانان تاثیرات مثبت زیادی دارد و می تواند به رشد بهتر آن ها هم کمک کند.

میزان افزایش قد با استفاده از ژل رویال

همان طور که از مطالعه قبلی متوجه شدید، با مصرف ژل رویال برای افزایش قد، در طی دو ماه حدود ۱.۶ سانتی متر به قد کودکان و نوجوانان افزوده می شود. توجه داشته باشید که این نتایج فقط برای دوره مصرف دو ماهه این محصول می باشد؛ بدیهی است که اگر به صورت مرتب از این ژل استفاده شود، نتایج آن موثرتر و چشمگیر تر خواهد بود.

آیا ژل رویال برای افزایش قد بزرگسالان هم موثر است؟

ممکن است این سوال برایتان به وجود آمده باشد که آیا ژل رویال برای افزایش قد در بزرگسالان هم موثر است یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم که ژل رویال مقادیر بالایی فسفات و کلسیم دارد و می تواند روی تقویت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان جلوگیری کند.

اما با توجه به اینکه رشد قدی بزرگسالان از یک سنی به بعد متوقف می شود، ممکن است این ژل چندان هم روی افزایش قد آن ها تاثیر نداشته باشد.

صادق کیخا وب‌سایت
بیش از 10 سال زنبورداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *