هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

محصولات سلامتی هانی لند

خواص عسل برای سوختگی

خواص عسل برای سوختگی

خواص عسل برای سوختگی

آیا می دانستید در گذشته عسل برای سوختگی مزیت زیادی داشته است. امروزه هم از عسل برای درمان سوختگی استفاده می‌ کنند. سابقه استفاده کردن دارویی از عسل طبیعی به سال‌ ها قبل باز می‌گردد.

عسسل جایگاه ویژه‌ ای داشته است و همچنان در طب سنتی کاربردهای زیادی دارد. یکی از مهمترین خواص عسل درمان زخم و سوختگی می باشد.

عسسسل طبیعی برای سوختگی و ترکیبات آن

 عسل طبیعی از آنجایی که دارای ویژگی ضد قارچی، آنتی‌ بیوتیکی و ضدعفونی کنندگی است، به عنوان یکی از اصلی ترین روش های درمانی بیماری پوست شناخته می شود. عسل طبیعی یک ماده شگفت انگیز است که توانایی زیادی برای ترمیم و بازسازی پوست دارد. جهت درمان سوختگی از عسل طبیعی می توانید استفاده کنید و آن را روی محل سوختگی بریزید.

روند بهبود سوختگی درجه یک و دو با استفاده از این روش سریعا انجام می ‌شود. عسل زمان استفاده روی محلی که آسیب دیده است با چندین خواص ویژه می تواند پوست را التیام ببخشد. به طور کلی شما از عسل برای سوختگی های سطحی می توانید استفاده کنید. عسل دارای پی اچ اسیدی می باشد.

باکتری ها در یک محیط اسیدی قادر به ادامه زندگی نمی باشند؛ به همین دلیل استفاده از عسل از رشد باکتری ها تا حد زیادی جلوگیری خواهد کرد.

عسل طبیعی موجب خنک شدن هر یک از نواحی سوخته شده  می شود و از شدت و همچنین میزان درد سوختگی کم می کند. عسل به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی شناخته می‌ شود که مانع ایجاد عفونت ثانویه روی زخم می گردد.

خواص عسل برای سوختگی

خاصیت ترمیم کنندگی قوی عسل طبیعی موجب سرعت بخشیدن بهبود محل آسیب دیده خواهد شد. قند درون عسل به دلیل ویژگی اسمزی تورم را کمتر می‌ کند و جریان لنفی را تا حد زیادی فعال می‌ سازد.

اثر اسمزی در عسل موجب بیرون کشیده شدن آب از درون سلول باکتری و در آخر مرگ آنها می گردد. خاصیت رزینی عسل یکی دیگر از خواص عسل طبیعی به شمار می ‌رود.

زز می‌ توانید عسل طبیعی را استفاده کنید. اگر شما مایل هستید که از عسل برای سوختگی استفاده کنید باید مناسب ترین عسل را انتخاب نمایید.

عسل را برای سوختگی هایی که بسیار شدید است و درجه ۳ می باشد به هیچ عنوان نباید به کار ببرید. عسل طبیعی و فیلتر نشده را جهت درمان سوختگی باید به کار بگیرید.

استعععمال عسل هایی که تقلبی هستند نه تنها به شرایط سوختگی کمکی نمی‌ کند بلکه موجب حساسیت در محل آسیب دیده می شود. بر همین اساس مشکلات جدی ‌تری برای پوست شما به وجود می ‌آورد.

مناسب ترین عسل برای سوختگی

شما می توانید از عسل کنار، عسل پیچک و عسل نمدار برای درمان سوختگی استفاده کنید. عسسسسل طبیعی آویشن و زرشک گزینه مناسبی برای درمان سوختگی در افرادی که دیابت دارند به شمار می رود. عسل مانوکا یکی از عسل های تخصصی جهت درمان سوختگی به شمار می ‌رود.

عسل مانوکا از آنجایی که ترکیب شیمیایی خاصی به نام گلوکز دارد گلبول های سفید را افزایش می‌ دهد.

مبارزه با عفونت ها و همچنین توانایی التیام زخم ها از جمله کاربردهای عسل درمانی مانوکا شناخته می شود.

جهت درمان بسیاری از افرادی که دچار آتش ‌سوزی شده اند از عسل ما..نوکا استفاده می‌ کنند. این نوع آنتی بیوتیک که عسل طبیعی دارد در بیمارستان ها استفاده می ‌شود.

خاصیت ترمیم بافت مرده از جمله دلایل محبوبیت عسل مانوکا برای سوختگی است.

صادق کیخا وب‌سایت
بیش از 10 سال زنبورداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *