هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

محصولات سلامتی هانی لند

خواص باورنکردنی عسل برای بیماران دیالیزی

دیالیز

خواص باورنکردنی عسل برای بیماران دیالیزی

آیا درباره خواص عسل برای بیماران دیالیزی اطلاعات کافی دارید؟ عسل یک داروی شفا بخش است که برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله بیماران دیالیزی مناسب می باشد. در ادامه قصد داریم به خواص عسل برای بیماران دیالیزی بپردازیم. باما همراه باشید.(بااااتوجه داشته باشید خواص ذکر شده در این مقاله مخصوص عسل طبیعی است پس هنگام خرید عسل سعی کنید عسل طبیعی و مرغوب خریداری کنید.)

خواص باورنکردنی عسل برای بیماران دیالیزی

عسل برای بیماران دیالیزی موثرتر از  آنتی بیوتیک تاثیر می گذارد. در برخی مواقع  عفونت به وسیله کاتر به بدن بیماران دیالیزی وارد می شود. درمان عفونت در این بیماران با آنتی بیوتیک امکان پذیر می باشد. طببق تحقیقات انجام شده، مشخص شده است که برای درمان زخم و عفونت ناشی از کاتر در مبتلایان به نارسایی کلیه ، عسل بهتر از آنتی بیوتیک عمل می کند.

آیا درباره عملکرد دیالیز در بدن می دانید؟ عملکرد دیالیز در بدن به این صورت است که مواد زائد، آب و نمک از بدن دفع می شود. همچنین سطح موادی مانند سدیم، پتاسیم و بی کربنات در خون بیماران  ثابت  می ماند. با کمک دیالیز فشار خون بیمار کنترل می شود.

مصرف عسل برای بیماران دیالیزی که دچار عفونت دیالیز صفاقی یا دیالیز از طریق  لوله در شکم هستند، می تواند با  مصرف آنتی بیوتیک برابری کند. زخم ها زندگی بیماران را تهدید می کنند و باید هر چه سریعتر درمان شوند. مصرف آنتی بیوتیک برای درمان بعضی از انواع عفونت مناسب است. استفاده بیش از اندازه از آنتی بیوتیک، موجب ایجاد مقاومت میکروبی در مقابل آنتی بیوتیک  می گردد.

عسل برای بیماران دیالیزی موجب می شود تا عفونت کلیه درمان شود. عفونت کلیه یکی از اصلی ترین عوامل خطر برای افراد مبتلا به بیماری کلیوی می باشد. در هنگام استفاده از عسل باید دقت شود که حتما از عسل طبیعی و ارگانیک مصرف شود. از گذشته تا به حال از عسل برای درمان بریدگی ها، سوختگی ها و بهبود زخم ها استفاده می شود.

رابطه بین بیماری کم خونی با نارسایی کلیه

کلیه ها مهمترین و اصلی ترین بخشهای  تولید هورمون اریتروپویتین می باشند. کبد هم به مقدار کمتر در تولید این هورمون تاثیر گذار است. کسانی که عملکرد کلیه، دچار اختلال شده است، احتمال بروز  بیماری کم خونی افزایش می یابد. اریتروپویتین فرمان خونسازی در مغز و استخوان را صادر می کند. بیماری کم خونی سطح هموگلوبین خون پایین آمده و فرایند انتقال اکسیژن به بافتهای مختلف با مشکل مواجه می شود.

عسسسل برای بیماران دیالیزی کمک می کند تا مشکل کم خونی درمان شود. عسل جعفری برای بهبود بیماری های کلیوی بسیار مناسب می باشد. عسل آفتابگردان هم برای درمان سنگ کلیه مفید است.

فواید عسل برای بیماران دیالیزی

عسل برای بیماران دیالیزی به عنوان بهترین ضد عفونی کننده مجاری ادراری محسوب می شود. از عسل به عنوان یک پادزهر بسیار مناسب برای سموم مختلف نام برده می شود. اگر عسل  با آب خالص مخلوط شود، موجب افزایش حجم ادرار، برطرف شدن عطش، خرد شدن سنگ های مثانه و کلیه می شود. همچنین مصرف عسل موجب کاهش درد بیماران کلیوی می گردد. ترکیب عسل با آب لیمو یا روغن زیتون به دفع سنگ کلیه کمک فراوانی می کند. استفاده از برگ های گیاه پنیرک همراه با عسل، باعث دفع سنگ ریزه های کلیه می شود.

عسل سرشار از آنتی اکسیدان است. وجود آنتی اکسیدان  از سلول های کلیه در مقابل بروز استرس اکسیداتیو و آسیب کلیوی محافظت می کند. عسل با تاثیرگذاری بر سطح گلوکز خون باعث می شود تا دیابت کنترل شود. نتیجه از بروز بیماری های کلیوی پیشگیری به عمل خواهد آمد.

صادق کیخا وب‌سایت
بیش از 10 سال زنبورداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *