هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

محصولات سلامتی هانی لند

به چه دلیل خربزه و عسل را نباید باهم مصرف کنیم؟

به چه دلیل خربزه و عسل را نباید باهم مصرف کنیم؟

به چه دلیل خربزه و عسل را نباید باهم مصرف کنیم ؟

شاید برای شما هم پیش آمده است که شنیده باشید مصرف خربزه با عسل مضر است اما دلیل آن را نمی دانید. در واقع مصرف بعضی از خوراکی ها به صورت هم زمان باعث عدم جذب املاح معدنی خوراکی و… می شود. علاوه بر این آثار های مخربی نیز به همراه دارد. این آثار های مخرب در تمام افراد یکسان نمی باشد، برای مثال یک فرد با مصرف 2 خوارکی ناسازگار ممکن است مشکلاتی برایش ایجاد شود ولی فرد دیگر همان خوراکی مصرف می کند و هیچ مشکلی برایش ایجاد نمی شود.

انواع خوارکی ها مانند عسل و خربزه با یکدگر تداخل یا به اصطلاح ناسازگار می باشند. طب سنتی می گوید مصرف عسل و خربزه با یکدگر امان پذیر نمی باشد زیرا که موجب بروز مشکلات گوارشی می شود.

ما در این مقاله به بخش های زیر پرداخته ایم.

آیا مصرف عسل و خربزه موجب مرگ می شود؟

نظر طب سنتی راجب مصرف همزان عسل و خربزه چیست؟

در هنگام مصرف عسل و خربزه برای بدن چه مشکلی به وجود می آید؟

پس از مصرف این 2 خوراکی باید چه کرد؟

آیا مصرف عسل و خربزه موجب مرگ می شود؟

گاها شنیده یا خوانده اید که فردی بر اساس مصرف عسل و خربزه جان خود را از دست داده است. اما در جواب سوال بالا باید بگویم که در 99 درصد مواقع هیچ فردی جان خود را از دست نمی دهد. معمولا مصرف خوراکی های ناسازگار باعث بروز مرگ نمی شود ولی عواملی وجود دارد در بروز مشکل تاثیرگذارند. این عوامل اعم از سن، قدرت هضم، توانایی های بدن فرد و… می باشد.

نظر طب سنتی راجب مصرف همزان عسل و خربزه چیست؟

طب سنتی می گوید مصرف 2 خوراکی که با هم طبع یکسان دارند هم زمان نباید مصرف کرد زیرا که باعث از بین رفتن تعادل بدن می شود. وقتی که تعادل بدن از بین برود مشکلاتی برای شما ایجاد می شود. توصیه می شود که در طول روز هم خواراکی هایی که طبع سرد و گرم دارند را مصرف کنید.

طبع سنتی مصرف خربزه و عسل را ممنوع کرده است زیرا که هر دو خوارکی طبع گرمی دارند و نباید هم زمان آنها را مصرف کرد. همچنین موجب مسدود شدن راه مجاری ادراری، بالا رفتن صفرا و به وجودآمدن آلرژی پوستی می شود.

در هنگام مصرف عسل و خربزه برای بدن چه مشکلی به وجود می آید؟

بعد از مصرف کردن عسل و خربزه به صورت هم زمان یک ترکیبی از آنها به وجود می آید. این ترکیب در برابر یکدگیر واکنش نشان می دهد و باعث ساخته شدن یک ترکیب سفت و سخت می شود که هضم آن برای بدن مشکل می شود.

بعد از به وجود آمدن مشکل برای دستگاه گوارشی دل درد های شدیدی برای فرد به وجود می آید؛ این دل درد ها معمولا موجب مرگ انسان نمی شود اما درد های غیرقابل تحملی به همراه دارد.

پس از مصرف این 2 خوراکی باید چه کرد؟

بعد از مصرف این 2 خوارکی سریعا با پزشک راجعه کنید اگر به پزشک دسترسی ندارید سعی کنید کاری انجام دهید که باعث استفراغتان شود. زیرا که این کار باعث می شود خوارکی از بدن خارج شود و دل درد شما کاهش یابد.

سخن آخر

ما در این نوشته به پیرامون اتفاقاتی که پس از مصرف عسل و خربزه به وجود می آید بحث کردیم و شما را با آنها آشنا کردیم. همان طور که خواندیم توصیه می کنیم که به هیچ وجه عسل و خربزه را به صورت هم زمان مصرف نکنید زیرا که عواقب غیر قابل جبرانی دارد.

صادق کیخا وب‌سایت
بیش از 10 سال زنبورداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *