هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

محصولات سلامتی هانی لند

ارتباط بره موم و غلظت خون

ارتباط بره موم و غلظت خون

ارتباط بره موم و غلظت خون

ارتباط بره موم و غلظت خون چیست؟ یکی از مواد غذایی که زنبورهای عسل تولید می کنند، بره موم می باشد. این ماده غذایی می تواند در درمان بسیاری از بیماری ها تاثیرگذار باشد. به همین دلیل افراد از آن به عنوان خوراکی و یا تهیه داروهای مختلف استفاده می کنند.در این میان بره موم و غلظت خون به شیوه خاصی با یکدیگر در ارتباط هستند که مادر ادامه به آن می پردازیم. ولی بدانید که برای بهرمند شدن از این خواص، هنگام خرید بره موم باید بره موم با کیفیتی خریداری کنید.

بره موم و غلظت خون

بره موم حاصل از صمغ های گیاهان است که اطراف کندوهای عسل را پوشانده است. این ماده با عسل متفاوت می باشد. وقتی که تعداد گلبول های موجود در خون افراد از یک حد مشخص زیادتر شود، آنها دچار غلظت خون شده اند.در این میان مصرف بی رویه برخی از مواد غذایی گرم می تواند سبب بالا رفتن غلظت خون شود.

نحوه ارتباط بره موم و غلظت خون

عسل و بره موم مواد غذایی گرمی هستند که به راحتی هضم نمی شوند و ممکن است سبب بیشتر شدن غلظت خون و گرفتگی عروق خونی شوند.

اما اگر بره موم به صورت خام مصرف نشود و فرآوری شود، می تواند نتیجه بر عکسی داشته باشد و سبب رقیق شدن خون گردد و عروق خونی باز شوند.

امروزه شرکت های دارویی، بره موم را به شکل کپسول و یا قرص تولید می کنند تا به رقیق شدن خون کمک کنند. همچنین امروزه با پیشرفت علم بره موم به پودر نیز تبدیل می شود تا افراد بتوانند به شیوه های مختلف از آن استفاده کنند.

در این میان خیلی از افراد ترجیح می دهند برای کاهش غلظت خون از بره موم به صورت نوشیدنی استفاده کنند. نوشیدنی هایی که از حل شدن بره موم همراه با آب لیمو تهیه می شوند.

بهترین زمان مصرف انواع بره موم های فرآوری شده، قبل از وعده صبحانه و به صورت ناشتا می باشد.گفتنی است که غلظت خون و فشار خون بالا نیز می توانند به نوعی به یکدیگر وابسته باشند.

در بسیاری از عطاری ها بره موم به صورت ترکیب با عسل نیز یافت می شود. این ترکیب می تواند هم فشار خون و هم غلظت خون را پایین بیاورد. ناگفته نماند که به دلیل تاثیرگذاری بره موم بر کاهش روند غلیظ شدن خون، افرادی که به دلایل مختلف خونریزی می کنند، باید ابتدا با پزشک خود مشورت کنند و سپس از بره موم استفاده کنند.

صادق کیخا وب‌سایت
بیش از 10 سال زنبورداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *